Pracownik skaczący na miejscu budowy

Zalety inwestycji w kontenery budowlane

Prowadząc jakąkolwiek firmę, po prostu trzeba szukać rozwiązań, które będą najlepsze dla przedsiębiorstwa pod kątem finansowym. W związku z tym warto korzystać  z rozwiązań, które zdecydowanie przekładają się na oszczędność z dłuższej perspektywy czasu. W przypadku firm budowlanych niezłym wyjściem jest zdecydowanie się na kontenery budowlane. Jakie są zalety takiej inwestycji?

Różnorodne funkcje kontenerów

Nowoczesne kontenery mogą pełnić wiele różnych funkcji. Popularnym sposobem na ich wykorzystanie na miejscu budowy jest kwaterowanie pracowników. Pomysł ten jest o tyle dobry, że pozwala zarówno oszczędzić pieniądze na noclegach w innych kwaterach, jak i sprawia, że robotnicy nie muszą tracić czasu na dojazdy do miejsca pracy. Jest to rozwiązanie, które będzie wyjątkowo dobre w przypadku, gdy Twoja firma świadczy usługi także w miejscach oddalonych od siedziby.

Jakie mogą być inne sposoby na wykorzystanie kontenerów budowlanych? Mogą one służyć jako szatnie, pomieszczenia socjalne, miejsce magazynowania sprzętu lub narzędzi, czy nawet pomieszczenia sanitarne, będące znacznie lepszą alternatywą do bardzo popularnych biało-niebieskich budek.

Standardy współczesnych kontenerów

Jeśli wydaje się Wam, że kontenery budowlane to po prostu połączone ze sobą kawałki blachy, to grubo się mylicie. Rzeczywiście z założenia mają to być proste, lekkie obiekty, jednak współczesne standardy są naprawdę wygórowane. Obecnie można dowolnie konfigurować kształt, ilość drzwi (a także ich jakość), ilość i układ pomieszczeń wewnątrz kontenera.

kontener budowlany
Kontener budowlany (źródło: https://mastertec.biz.pl/kontenery.html)

Warto wiedzieć, że do tego typu konstrukcji podłączyć można instalację wodną czy elektryczną i co więcej – większość dostępnych na rynku obiektów tego typu jest w całości izolowana. Spora część już w podstawowej wersji zawiera także wbudowany system wentylacji.

W środku można z powodzeniem zamontować panele podłogowe czy nawet płytki ceramiczne. Będzie to miało szczególne znaczenie w przypadku kontenerów budowlanych, w których mieszkać będą pracownicy.

Koszt kontenera

Ceny nowych kontenerów budowlanych zaczynają się od około 8 tysięcy złotych. Oczywiście, jeśli zależy Wam na konkretnych, dodatkowych funkcjach, będziecie musieli nieco dopłacić. Koszt standardowej, dobrze wyposażonej konstrukcji to około 12 tysięcy złotych.

Nie można zapominać, że tego typu obiekty można dowolnie transportować. Z tego właśnie powodu jest to bardzo dobra opcja dla firm świadczących usługi budowlane. W zależności od czasu trwania prac, inwestycja taka może się zwrócić nawet podczas trwania jednego zlecenia!

Podsumowanie

Kontenery budowlane to naprawdę dobre wyjście, które nie tylko pozwoli oszczędzić pieniądze, ale też sprawi, że cała prace na miejscu pracy będą przebiegały znacznie sprawniej.