Wybór naszego notariusza

Wybór kancelarii notarialnej obsługującej naszą firmę jest bardzo ważnym punktem w prowadzeniu naszej działalności. Wizyta w takim miejscu będzie niezbędna, gdy potrzebne będzie dokonanie zmiany umowy spółki, poświadczenie podpisu na oficjalnych pismach, udzielenie pełnomocnictwa czy zwłaszcza zwieranie umowy w formie aktu notarialnego. Czym kierować się przy wyborze kancelarii świadczącej takie usługi?

Sprawność działania

Przede wszystkim dobry notariusz działa maksymalnie szybko i nie przeciąga swoich działań w nieskończoność i unika niepotrzebnego ściągania wszystkich członków spółki, chyba że jest to absolutnie wymagane. Jego przygotowania są wystarczająco skrupulatne – do tego stopnia, że nasza wizyta w biurze będzie sprowadzała się do maksymalnie kilku podpisów na przygotowanych przez notariusza dokumentach.

Dostępność

Dobry notariusz będzie do dyspozycji swojego klienta od godzin porannych, do późnego popołudnia. Powinien on także dopilnować tego, aby kancelaria, w której pracuje, była położona w dobrze skomunikowanym miejscu, do którego dojedziemy każdym środkiem transportu, nieważne czy będzie to samochód, autobus, czy tramwaj. Sprawi to, że w razie wystąpienia jakichkolwiek problemów, będziemy mogli szybko zareagować poprzez kontakt osobisty.

Profesjonalizm

Dobry notariusz zna się na tym, co robi. Świetnym wyznacznikiem tej cechy jest to, że zawsze stara się osiągać maksymalne zadowolenie swojego klienta. W razie wystąpienia jakichkolwiek nieścisłości w poszczególnym przypadku nie będzie się on bał pytać swoich bardziej doświadczonych kolegów i koleżanek. Przy całej swojej wiedzy, jednocześnie działa w zgodzie z prawem, przez co zdecydowanie budzi zaufanie, nie tylko nasze, ale też innych Klientów.

Podsumowanie

Wybór specjalisty zajmującego się naszymi sprawami natury notarialnej jest zdecydowanie jednym z najważniejszych ruchów, jakie musimy podjąć we wczesnych dniach funkcjonowania naszej firmy. Odpowiedni notariusz da pewność, że wszystko przejdzie bez problemowo, czyli tak, jak tego pragniemy. Nie potrzebujemy przecież dodatkowego czynnika stresu?